Zwroty i reklamacje

Zwroty

Kupujący, którymi są osoby fizyczne, mają prawo odstąpić od niniejszej umowy bez podania przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni kalendarzowych od dnia w którym kupujący weszli w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez kupującego weszła w posiadanie rzeczy. Nie obsługujemy zwrotów jeśli kupującym jest firma lub instytucja.

WAŻNE: zwracany towar nie może nosić śladów użytkowania.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować Sprzedawcę: GENIUM, Podole, ul. Jasna 1, 87-720 Ciechocinek, e-mail: sklep@zanger.pl o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia wysłanego na piśmie lub w e-mail.

Mogą również Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

POBIERZ WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

 

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia towarów (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy.

Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Proszę odesłać lub przekazać nam towar nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Koszt zwrotu zamawianych towarów ponosi kupujący.

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Zwracany towar należy odesłać na adres: ZANGER, Podole, ul. Jasna 1, 87-720 Ciechocinek.

 

Reklamacje

Jako Sprzedawca realizujący zamówienie, zobowiązujemy się dostarczyć towar wolny od wad.  Jeżeli sprzedany towar ma wadę fizyczną lub prawną, należy zgłosić nam reklamację. Zgłoszenie reklamacyjne powinno być przesłane pocztą na adres: Podole, ul. Jasna 1, 87-720 Ciechocinek lub e-mailem na adres: sklep@zanger.pl z podaniem numeru dokumentu zakupu, dokładnym opisem usterki lub wady, a także zdjęciem (jeżeli usterka lub wada jest możliwa do sfotografowania). 

Reklamacje rozpatrujemy w terminie 14 dni od daty otrzymania zgłoszenia. Informację o rozpatrzeniu reklamacji przekazujemy na adres e-mail lub na piśmie, zgodnie z wolą reklamującego. Informujemy w niej o uznaniu reklamacji oraz o sposobie w jaki zamierzamy ją załatwić lub o nie uznaniu reklamacji wraz z uzasadnieniem naszego stanowiska.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl